Start Me Up - Ik start mijn eigen zaak (dagopleiding)

Opleiding van 1 jaar

Prijs € 302.50 (incl. BTW)

Start: maandag, 15 september 2025, Campus Tour & Taxis

Start: maandag, 15 september 2025, Campus Tour & Taxis

Start: dinsdag, 16 september 2025, Campus Tour & Taxis


Droom je er - al dan niet stiekem - van je eigen onderneming op te starten of overweeg je in bijberoep te beginnen, maar vind je het niet zo eenvoudig om de eerste én meteen ook de juiste stappen te zetten?

Heb je een ondernemersidee, maar weet je nog niet goed hoe je nu precies van start moet gaan en waarmee je dan allemaal rekening moet houden?

Dan is er goed nieuws, want de Start Me Up trajecten van Syntra Brussel zetten je helemaal op weg. Start Me Up biedt namelijk een solide fundament in alles wat je nodig hebt om je eigen zaak succesvol te lanceren: van de basisprincipes van boekhouden, over een boeiende mix aan marketingstrategieën tot het durven pitchen met power. De opleiding helpt je bovendien stapsgewijs door het uitdagende proces van het opstellen van jouw eigen business- en financieel plan.

Ervaren docenten en coaches begeleiden je daarbij waar dat (nog) nodig is en zo zorgen we ervoor dat je met zelfvertrouwen én kennis van zaken helemaal up and running bent om jouw onderneming vlekkeloos te lanceren.

Nog meer goed nieuws: Start Me Up bestaat in verschillende formules! Je kan de opleiding overdag of ’s avonds op onze campus in Tour&Taxis volgen, maar evengoed van thuis uit met onze digitale variant E-Start Me Up waarbij je via e-learning op eigen tempo navigeert doorheen het opleidingsprogramma en waarbij je tussendoor ook nog (meer dan) eens kan ‘sparren’ met je persoonlijke ondernemerscoach.

Goesting gekregen om die ondernemersambities van jou écht in de praktijk om te zetten? Klaar om van je geweldig idee een uitgekiend plan te maken? Schrijf je dan gewoon in in de Start Me Up formule die je het best past.


Omschrijving

Droom je van je eigen zaak? Niet zeker waar te beginnen? Wij hebben de oplossing!

Bij Syntra Brussel begrijpen we dat de eerste stappen als ondernemer uitdagend kunnen zijn. Volg daarom de 'Start Me Up ' cursus. Hier leer je alles wat nodig is om met vertrouwen te starten. Start Me Up is de moderne opvolger van de opleiding bedrijfsbeheer.

Programma

In dit Start Me Up traject gaan de lessen overdag door op Syntra Brussel - Campus Tour&Taxis.


Er zijn drie opties:

  • Maandagvoormiddag van 9u tot 12u30
  • Dinsdagvoormiddag van 9u tot 12u30
  • Vrijdagvoormiddag van 9u tot 12u30 (ONLINE)

De lessen worden afgewisseld met online leermateriaal dat je zelfstandig doorneemt en bovendien kan je – als je daar nood aan hebt – ook nog 1-op-1 coaching inplannen.

46 uur aan lessen ondernemerschap op de campus

  • Intake: Op de eerste lesavond maak je kennis met je mede-cursisten (en hun plannen) en kan je jouw idee al voorzichtig uit de doeken doen. Zo krijgen jouw docenten en ondernemerscoach meteen een zicht op jouw beginsituatie en kun jij snel en doelgericht van start
  • Een heldere missie en visie: Wat wil je doen, en waarom? Een duidelijke missie en visie vormen het fundament van elk sterk ondernemersverhaal.
  • Marketing: Hoe bereik je jouw doelgroep met een beperkt budget? Je leert een gebalanceerd marketingplan opstellen zonder er astronomische budgetten tegenaan te gooien en ontdekt de do's & don'ts van digitale marketing voor starters
  • Boekhouden en financieel plan: Hoe vertaal je je idee naar cijfers? Een financieel plan dat meer zegt dan de uitgaven onder controle houden en de inkomsten optimaliseren, hoe geraak je daar? Je krijgt inzicht in basisprincipes van boekhouden en leert hoe je voorbereid in gesprek gaat met een boekhouder of hoe je zelf aan de slag gaat. We staan er maar liefst 7 avonden bij stil.
  • Pitchen: In een afsluitende sessie leer je hoe je jezelf en jouw idee/toekomstige zaak krachtig presenteert.

 10 uur aan digitale content die je tussen de avondlessen door op eigen tempo doorneemt

  • Meteen goed van start: over het kiezen van de juiste ondernemersvorm en niet te vergeten opstartformaliteiten
  • Ook niet onbelangrijk: wetgeving en verzekeringen
  • Ondernemen met aandacht voor duurzaamheid en digitalisering: Leer hoe je jouw zaak van bij de start futureproof maakt, met aandacht voor duurzaamheid en digitalisering. Optioneel: online vragenmoment van 2u over deze digitale content

2 uur aan individuele starterscoaching waarin je waardevolle feedback van je coach krijgt zodat je het marketing én financiële aspect van je businessplan gerichter kan uitwerken of bijsturen waar nodig.

Afsluiten doen we met een knaller. Want je Start Me Up traject eindigt met het voorstellen van jouw van A tot Z uitgewerkt businessplan aan een externe jury. Die jury toetst de organisatorische en financiële haalbaarheid van je plan zodat je nadien met een gerust gemoed én een VLAIO getuigschrift ‘Succesvol Ondernemer’ erbovenop van start kan.


Voor wie is deze opleiding bestemd

Start Me Up is een opleiding voor iedereen die droomt van ondernemen. Of je nu nog zoekt naar een idee, al een idee hebt, wil starten in bijberoep of de overstap overweegt naar hoofdberoep – Start Me Up helpt je om je mogelijkheden te verkennen en je voor te bereiden op het zelfstandig ondernemerschap.

Voorkennis

Er is geen voorkennis vereist.

Bijkomende info

Voor het zelfstandig doornemen van de e-content thuis heb je een eigen computer van een basismodel nodig. Onze organisatie zet zich in voor duurzaamheid en milieuvriendelijkheid. Daarom worden al onze cursussen en leermaterialen digitaal beschikbaar gesteld via ons leerplatform.

Getuigschrift

Wie de jury weet te overtuigen van zijn/haar businessplan ontvangt een getuigschrift 'Succesvol Ondernemer'. Slaagde je eerder voor een beroepsopleiding bij SYNTRA dan wordt het getuigschrift dat je daar behaalde ook nog eens omgezet in een diploma. Getuigschriften en diploma's zijn officieel erkend door het Vlaams Agentschap voor Innoveren en Ondernemen (VLAIO).


Opleiding van 1 jaar

Prijs € 302.50 (incl. BTW)

Start: 15-09-2025, Campus Tour & Taxis

Start: 15-09-2025, Campus Tour & Taxis

Start: 16-09-2025, Campus Tour & Taxis