Programma
Avondopleiding van 13 sessies op de campus + e-content
Programma:
- Het beroep van masseur (4u)
deontologie, ergonomie, preventie - Massagetechnieken (40u)
Uitvoeren van een lichaamsmassage met de voorbereiding (leren aanraken), de basistechnieken (inoliën, effleurage, …), kennis van de hygiëneregels, communicatie met klanten, … - Product- en materiaalkennis (4u)
Cosmetische producten, massageproducten, de noodzakelijke apparatuur - Functionele anatomie, fysiologie en pathologie (e-learning)
Er zal gevraagd worden om voor aanvang van bepaalde lessen, leerstof zelfstandig door te nemen via een kort e-learningtraject. Onderwerpen die hier aan bod komen zijn: bouw en functie van het menselijk lichaam, het beenderstelsel, het spierstelsel, het lymfestelsel, kennis van de huidpathologie, kennis van de pathologie in functie van indicaties en contra-indicaties. Deze komen dan tijdens de lessen praktijk aan bod. - Examen 4u
Theoretisch en praktisch examen - Eindproef (4u)
Praktisch examen in functie van behalen van getuigschrift.
Over het beroep
Voor wie
- personen vanaf 18 jaar die zich willen vestigen als masseur(se).
- personen die een goede basis massagekennis en -vaardigheden willen verwerven om zich daarna verder te ontplooien in de boeiende wereld van wellness en schoonheid.
Examens, getuigschrift / diploma en vrijstellingen
Wie deze opleiding met succes beëindigt, ontvangt het officiële getuigschrift erkend door de Vlaamse Gemeenschap. Het getuigschrift wordt enkel toegekend aan de deelnemers die regelmatig de lessen bijwonen, slagen voor de examens van de verschillende vakken en met succes een eindproef afleggen voor de jury.
Materiaal en extra kosten
Extra kosten
- Cursusteksten
Onze organisatie streeft naar een duurzame en milieuvriendelijke manier van werken. Om die reden bieden wij al onze cursussen en lesmateriaal (instructievideo’s, oefeningen, …) digitaal aan op ons leerplatform. Wil je toch graag jouw cursussen afdrukken? Dan sta je zelf in voor het drukken en de bijhorende kost. - Werkmateriaal
Je draagt losse kledij en je brengt je eigen handdoekenpakket, hoeslaken en massage-olie mee naar de les. De docent zal hierover tijdens de eerste les toelichting geven.
Tijdens de opleiding maak je gebruik van de massagetafels die aanwezig zijn in het lokaal. Er wordt aangeraden om thuis ook verder in te oefenen, hiervoor is de aankoop van een massagetafel voor eigen gebruik een meerwaarde. - Modellen
Tijdens de praktijksessies wordt er geoefend op medecursisten dus op elkaar. Je moet bereid zijn om zelf model te liggen voor je medecursisten in de klas zodat je enerzijds zelf de behandelingen leert toepassen maar dat je anderzijds ook de verzorgingen zelf ervaart. Planning voor een extern model wordt in de eerste lessen afgesproken.